Komorowo

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
450 000 PLN
Cena za m2
900 PLN
Powierzchnia
500 m2
Powierzchnia użytkowa
500 m2
Powierzchnia działki
0,39 Ha
Powierzchnia działki - jednostka
ha
Liczba pokoi
10
Liczba pięter
2
Stan budynku
Do remontu
Rok budowy
1900
Rynek
Wtórny
Numer oferty
159/8805/ODS

Opis nieruchomości


Przedstawiamy Państwu ofertę wyjątkowej nieruchomości z duszą.
Na sprzedaż Dwór z przełomu XIX/XX wieku, położony w malowniczej miejscowości Komorowo, w powiecie nidzickim, 20 km od trasy Warszawa-Gdańsk.


Obiekt został wpisany do rejestru zabytków decyzją WM WKZ z dnia 12.08.1992 r. pod nr A-3376.
Dzięki temu Kupujący może skorzystać z ulgi na zakup i remont zabytku - programu PAŁACYK PLUS.


Budynek wymaga gruntownego remontu pod nadzorem konserwatora zabytków. Sporządzona została dokumentacja badań stratygrafii warstw malarskich dworu, którą nieodpłatnie otrzyma Kupujący.


Wykonano również wstępne projekty aranżacji wnętrza Dworu oraz zagospodarowania terenu zewnętrznego.


Parametry nieruchomości:
- kondygnacje: piwnica, parter, piętro (+ strych),
- powierzchnia użytkowa parteru i piętra: około 500 mkw.


Informacje techniczne:
Dwór założony na rzucie prostokąta, o zwartej bryle, z osiowymi ryzalitami w elewacjach frontowej i ogrodowej, przekryty dachem czterospadowym, z wystawkami w dachu. Od zachodu przybudowany został parterowy aneks mieszczący sień poprzedzającą wejście boczne. Wystawka, ryzalit południowy i aneks zachodni przekryte są dachami trójspadowymi. W połaci dachowej trójosiowa wystawka flankowana jest dwuosiowymi wystawkami, przekrytymi daszkami pulpitowymi.
Dwutraktowy, z sienią od frontu i salonem w trakcie tylnym. Wnętrze dostępne z osiowo umieszczonego półokrągłego ryzalitu od strony północnej oraz od strony wschodniej – klatką schodową prowadzącą na użytkowe poddasze. Układ wnętrz amfiladowy, wtórnie podzielony ściankami działowymi. Sień i salon usytuowane w osi budynku, przy czym sień zamyka od frontu półkolisty, parterowy ryzalit. Pomieszczenia poddasza rozlokowane wokół dwóch klatek schodowych: reprezentacyjnej i gospodarczej.
Budynek murowany jest z cegły spojonej zaprawą wapienną, jednokondygnacyjny, ze ścianką kolankową, użytkowym poddaszem; w całości podpiwniczony. Dach czterospadowy, pokryty dachówką ceramiczną, holenderką. Więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa. Piwnice przekryte stropami Kleina. Nad parterem strop belkowy, ze ślepym pułapem i podsufitką z tynku na trzcinie. Podłogi drewniane, deskowe. Schody zewnętrzne oraz piwniczne – betonowe; wewnętrzne: drewniane, policzkowe, zabiegowe.


Właściciel jest również w posiadaniu kilku działek okalających nieruchomość z Dworem, włącznie z dostępem do rzeki. Istnieje możliwość odkupienia części z nich i stworzenia większego kompleksu.

Serdecznie zapraszam do umówienia się na prezentację po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: Milena 505 626 326

Pomagamy również w uzyskaniu najkorzystniejszego finansowania kredytowego na zakup nieruchomości oraz zaprojektowaniu wnętrza.

WISDOM Nieruchomości
Jerzego Lanca 3/3
10-528 Olsztyn
505 626 326, 577 550 035, 
biuro@wisdom-nieruchomosci.pl
www.wisdom-nieruchomosci.pl

// Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i może ulec zmianie. //


Parametry dodatkowe

  • Materiał: Cegła
  • Dach: Dachówka ceramiczna
  • Typ okien: Drewniane (stary typ)
  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ukształtowanie działki: Płaska
  • Ujęcie wody: Miejska na działce
  • Rodzaj kanalizacji: Miejska na działce

Kontakt

Milena Łebkowska

Milena Łebkowska

Telefon:
505626326
E-mail:
milena@wisdom-nieruchomosci.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę WISDOM Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest WISDOM Nieruchomości z siedzibą przy Jerzego Lanca, 3/3, 10-528 Olsztyn (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@wisdom-nieruchomosci.pl… czytaj więcej